mgr Bartosz Łabiszak

ul. Umultowska 89

pok. 1.23F

Zainteresowania badawcze

Interesują mnie zagadnienia genetyki populacyjnej roślin, procesy adaptacyjne oraz filogeografia drzew leśnych w Europie. W moich badaniach wykorzystuję kompleks 4 blisko spokrewnionych gatunków z rodzaju Pinus, w tym sosnę błotną (Pinus uliginosa). Dodatkowym obszarem moich zainteresowań jest od niedawna bioinformatyka i wykorzystanie jej narzędzi w pracy badawczej.

Krótkie CV

2016-obecnie: doktorat w Pracowni Biologii Ewolucyjnej, Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań

2013-2015: studia magisterskie na kierunku biologia, Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań

Publikacje

1. Łabiszak B., Koczura R. (2016) Integrony bakterii Gram-dodatnich. Postępy Mikrobiologii: 55 (4) 398-403.

2. Lesiczka P., Pawlaczyk EM., Łabiszak B., Urbaniak L. (2017) Zmienność Taborskiej sosny zwyczajnej (Pinus sylvestris L.) z Nadleśnictwa Miłomłyn wyrażona w analizie cech morfologii igieł oraz polimorfizmie mikrosatelitarnego DNA. Leśne Prace Badawcze: 78 (2).

3. BŁabiszak B., Lewandowska-Wosik A., Pawlaczyk EM., Urbaniak L. Variability of morphological needle traits of Scots pine (Pinus sylvestris L.) in populations originating from mountain and lowland regions of Poland. (in review).